postovi

13.05.2007.

Jahić razbijo monotoniju

http://www.fkzeljo.com/ticker/images/grbovi/home/100.gifŽeljezničar je na Grbavici,na ne baš zanimljivoj fudbalskoj predstavi savladli tuzlanske Fukare sa minimalno pobjedom,osvojivši vrlo vrijedne bodove,sada se nalazi na 7.poziciji.Na terenu sve do 12.minute nije se dešavalo skoro ništa,sve dok na ivici šesnaesterca nije oboren Dudo.Pelak je izveo slobodni udarac,ali na kraju to se samo odbija od tzv. živi zid.U 16.minuti Okanović je iskosa s ljeve strane pokušao lobovat Baotića,ali lopta završava van granica igrališta.Nakon te prikile,Sloboda je preuzela blagu dominaciju,a dobre šanse propustili su Kasapović i Mešanović.Ovaj drugi je u 25.minuti imao najizgledniju priliku za gol na utakmici.Karić je na sredini terena osvoji loptu i prosljedio je do Kasapovića.Ovaj je potom odličnim dodavanjem kroz sredinu u gol-šansu gurnuo napadača Slobodee,čiji šut je s 10-ak metara,ukrotio Baotić.U 54.minuti Jahić daje pobjedonosni pogodak ,,Plavim" za 1-0

Derbi u Lukavici bez pobjednika
                                         Obuća spasio,,Pitare" u 87.minuti

http://content.answers.com/main/content/wp/en/thumb/6/62/150px-Fksaraj.pngDerbi premijer lige BiH između Slavije i Sarajeva završen je bez pobjednika,što je goste ostavilo na 1.mjestu na tablici PREMIJER LIGE BiH,s bodom prednosti od tima iz Lukavice.Slavija je već od 1.zvižduka sudije krenula hrabro i otvoreno,te povela u ranim minutama-tj.7 minuta.Vuksanović je izveo korner s desne strane,a u skoku je uhvatio Stanković koji se snalazi pred golom Sarajeva,i zakucava sa 5-6 metara.Eroupcija s nije stišala da ne može bit 2-0.U akciji je ponovo bio Vuksanović koji je ugledao Kokota,ali on nije bio dovoljno spretan da ljevom nogom loptu gurne u mrežu.Nastupio je 2.zvižduk sudije.U prilici je bio Šaranović,koji je vratio loptu do Grujića,prosljedjuje je do Obuće,a napadač Sarajeva je s ivice šesnasterca pogodio ne branjeni dio mreže Slavije,za konačnih 1-1

Copyright © 2008. ►Bosnian Football Leauge◄. Sva prava pridržana.