postovi

24.05.2007.

Musemić na odlaski iz Sarajeva

Trener Sarajeva, Husref Musemić, ponovio je na konferenciji za novinare održanoj utorak da napušta klupu bordo tima nakon završetka sezone.
Musemić je zamolio fotoreportere da ga slikaju s Repuhom uz obrazloženje da je to vjerojatno posljednja prilika da ih slikaju skupa…

Najvjerojatnije napuštam Sarajevo nakon završetka prvenstva. Potpuno sam iscrpljen i ispražnjen. Ni zov evropskih utakmica me ne privlači da ostanem. Ne znam šta se može desiti u narednim danima, ali kako sada stvari stoje odlazim, izjavio je Musemić.

Podsjetimo, ovu odluku Musemić je već najavio početkom ovog mjeseca…

U Sarajevu već špekuliraju tko bi mogao naslijediti Musemića te se spominju imena bivših igrača bordo tima Mehmeda Janjoša i Zijada Švrakića. Od trenera spominje se Dragan Jović i sadašnji trener Zrinjskog Blaž Slišković.

Sarajevo prvak Bosne i Hercegovine

Poslednje kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine je donijelo veliki broj golova, ali i sve bitne odluke. Sarajevo je novi prvak, Zrinjski kao drugoplasirani ide u Kup UEFA, a iz lige ispadaju Borac i Radnik.
Konačno stanje na tabeli:
Prvak i Liga prvaka: Sarajevo (57 bodova)
Viceprvak i Kup UEFA: Zrinjski (54 boda)
Ispadaju u Drugu ligu: Borac (39 bodova) i Radnik (25)

Sarajevo: Sarajevo – Radnik 5:0 (1:0)
1:0 (27.) Faruk Ihtijarević
2:0 (50.) Edin Šaranović
3:0 (63.) Vladan Grujić
4:0 (68.) Edin Šaranović
5:0 (70.) Vladan Grujić

Sarajevo već u samom otvaranju susreta koji se igra pred nešto više od 17 000 gledalaca stvara nekolicinu izglednih prilika. Možemo reći da trenutno na Koševu vlada zaista nezapamćena atmosfera što se susreta Sarajeva u Premijer ligi Bosne i Hercegovine ove sezone tiče. Sarajevo u 26. minuti u vodstvo dovodi Faruk Ihtijarević kome je vrlo dobru loptu ubacio Repuh. Iako se mreže do kraja prvog poluvremena nisu tresle Sarajevu već u petoj minut nastavka vodstvo od 2:0 donosi Edin Šaranović koji već tada potvrđuje da će tiula prvaka Bosne i Hercegovine završiti na Koševu.

U 63. minuti Hadžić odličnim centaršutom upošljava Vladana Grujića koji glavom zatresa mrežu Radnika za ubjedljivih 3:0. I dok svojim drugim pogotkom u 68. minuti, nakon odlične asistencije Marsijana, Edin Šaranović rezultat povećava na 4:0, samo dvije minute kasnije takođe svojim drugim pogotkom Vladan Grujić postavlja konačnih 5:0 za novog prvaka Bosne i Hecegoine. Ubrzo po završetku susreta najboljoj ekipi Bosne i Hercegovine je dodijeljen i pobjednički pehar, a slavlje Bordo tima i njegovih navijača će se večeras nastaviti na ulicama Sarajeva.